Administratorem danych osobowych jest Agro-Sieć Sp. z o.o. Zapoznaj się z pełną informacją o przetwarzaniu danych osobowych - Klauzula informacyjna

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to - Polityka cookies

Dlaczego warto siać kwalifikowany materiał siewny?

Każdy rolnik staje przed wyborem czy siać kwalifikowany materiał siewny, czy nasiona z własnego gospodarstwa. Przed podjęciem decyzji należy wziąć pod uwagę wszystkie argumenty.

Materiał siewny kwalifikowany to przede wszystkim materiał, który musi spełniać określone rygorystyczne normy regulowane prawnie. To materiał o ściśle określonej zdolności kiełkowania, znanej masie tysiąca ziarniaków, ale także wolny od zanieczyszczeń, obcych nasion oraz szkodników i patogenów.

       

Materiał siewny kwalifikowany to również nasiona zaprawione. Zadaniem zaprawy jest skuteczna ochrona młodych roślin przed patogenami, ale także wspomaganie kiełkowania i rozwoju systemu korzeniowego. W uprawie roślin istnieje wiele chorób o znaczeniu gospodarczym, których można pozbyć się tylko na etapie przygotowywania materiału siewnego.
Należy zwrócić szczególną uwagę na ryzyko związane z siewem nasion z własnej reprodukcji. Często są one niedoczyszczone, w niewłaściwy sposób zaprawione, o nieznanych parametrach. Gorszą jakość nadrabia się często stosując wyższą normę wysiewu, co jednoznacznie wiąże się ze zużyciem większej ilości zaprawy.

Tylko siew kwalifikowanego materiału siewnego daje możliwość realizacji założonego wyniku ekonomicznego w każdym gospodarstwie rolnym.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób i wykorzystaniu nowoczesnego zaplecza technicznego w firmie Agro-Sieć produkujemy najwyższej jakości kwalifikowany materiał siewny, co umożliwia uzyskanie w gospodarstwie rolnym wysokich plonów najlepszej jakości. Reprodukujemy odmiany o wysokiej mrozoodporności, odporne na choroby, przeznaczone na różne stanowiska glebowe.

Zakup nasion kwalifikowanych w naszej firmie to możliwość wyboru odmian dopasowanych do zróżnicowanych warunków w gospodarstwach rolnych naszych klientów.